сряда, 29 март 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    39503 прочитания

    Любимият въпрос на интервю за работа на Полина Лакова, Luxoft

    Вижте какъв въпрос обича да задава тя при подбора на ИТ специалисти и какво цели с него
    08 октомври 2015, 17:23 a+ a- a

    Полина Лакова, IT Recruiter в Luxoft

    Повечето HR мениджъри имат любим въпрос, който обичат да задават по време на интервю за работа и с който целят да научат нещо повече за кандидата, извън обичайните и клиширани въпроси. Economy.bg ще попита HR професионалисти във водещи компании в България: „Кой е любимият Ви въпрос, който задавате на интервю за работа, и защо?“.  

    Вижте какъв въпрос обича да задава Полина Лакова - IT Recruiter в Luxoft, при подбора на ИТ специалисти, и какво цели с него:

    Любимият ми въпрос е: „Как успявате да запазите доброто си настроение на работа?“ 

    Винаги съм била привърженичка на въпросите, предразполагащи кандидатите да отговорят свободно, бързо и кратко, без предварително наизустен отговор, който би се „понравил“ на отсрещната страна, в случая на мен:)

    Така поставен, въпросът носи известен елемент на изненада и за самите кандидати.

    Последните идват на интервю за работа подготвени, добре „оттренирали“ отговорите на обичайни въпроси, имащи отношение към техническите им компетенции, силни/слаби страни, професионално развитие, пр. Задавайки въпроса „Как успявате да запазите доброто си настроение на работа?“, целя по-скоро да предизвикам у кандидата асоциация за нещо приятно, позитивно, да разчупя атмосферата и по този начин да го предразположа към по-приятен и интересен диалог и за двете страни.

    Свързани новини
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 14 часа
    Lidl и Kaufland пуснаха автомати за връщане на пластмасови бутилки и кенове
    За да бъдат стимулирани, клиентите ще получават ековаучер на стойност 5 стотинки за всяка върната опаковка
    преди 14 часа
    Летище София: Терминал 2 ще поеме трафика от Терминал 1
    Инвестират се над 20 млн. лв. в нова система за багаж
    преди 15 часа
    FlixBus открива нова автобусна линия от София до Солун
    От 14 април компанията стартира и връзка до Истанбул от Русе
    преди 16 часа
    ЕС: На всеки 60 км трябва да има зарядни станции за електромобили
    След 2030 на всеки 200 километра шофьорите трябва да имат достъп до места за зареждане с водород
    преди 21 часа