събота, 25 януари 2025   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    21488 прочитания

    Любимият въпрос на интервю за работа на Алисия Шевчук, GEFCO

    Какъв въпрос обича да задава тя на кандидатите и какво цели с него?
    12 юли 2016, 15:42 a+ a- a

    Повечето HR мениджъри имат любим въпрос, който обичат да задават по време на интервю за работа и с който целят да научат нещо повече за кандидата извън обичайните и клиширани въпроси. Economy.bg попита HR професионалисти във водещи компании в България: „Кой е любимият Ви въпрос, който задавате на интервю за работа, и защо?“.

    Вижте какъв въпрос обича да задава Алисия Шевчук, мениджър „Човешки ресурси“, GEFCO, за държавите България, Словения, Хърватска, Сърбия и Гърция, и какво цели с него:   

    „Моят любим въпрос на интервю за работа е: Бихте ли описали скорошна ситуация, при която сте излезли извън обичайните си начини на работа, за да разрешите проблем или молба на клиент?

    Трудно е да избера само един въпрос, защото всичко зависи от профила на позицията, за която търсим човек. Но въз основа на добре познатата мъдрост, че „поведението ни в миналото показва нашето поведение в бъдещето“, бих казала, че най-добрият въпрос за мен е поведенческият. Опитвам се да избягвам хипотетични въпроси по време на интервю и вместо да питам „Какво бихте направили, ако…“ за конкретна ситуация, предпочитам да разбера дали кандидатът е изпадал в подобна ситуация и тогава да го попитам реално по какъв начин той/тя се е справил/-а със ситуацията. Поради факта, че GEFCO е компания, която предоставя логистични услуги на клиентите, любим въпрос, използван по време на интервю за работа е: „Бихте ли описали скорошна ситуация, при която сте излезли извън обичайните си начини на работа, за да разрешите проблем или молба на клиент?“. Въз основа на подобен въпрос се опитвам да преценя дали кандидатът използва ориентиран към клиента подход, което е от основно значение за компанията, както и начините, по които той/тя се справя с по-трудна ситуация.“ 

    Свързани новини
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 20 часа
    OpenAI стартира първият си AI агент
    Operator може да използва компютър вместо вас
    преди 20 часа
    Ипотечните кредити у нас вече с ръст от 30%
    Вижте колко пари държат българите на депозити в банките
    преди 20 часа
    Тъмп: Произвеждайте в Америка или плащайте мита
    Това заяви американският президент в разговор с представители на форума в Давос
    преди 22 часа
    Какво е Ла Ниня?
    И какви климатични промени ще причини в глобален мащаб?
    преди 1 ден
    Близо 40% ръст на потреблението на електроенергия в Западна България
    Според данни на Електрохолд причините са ниските температури през декември и изборът на все повече домакинства да се отопляват на ток
    преди 1 ден
    Норвежката централна банка остави лихвите непроменени
    Институцията се готви да започне намаления през 2025 г.