четвъртък, 21 септември 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    28111 прочитания

    Най-ценният бизнес съвет на Зоя Паунова, "АстраЗенека"

    Вижте какво сподели изпълнителният директор на компанията
    01 септември 2017, 09:48 a+ a- a

    Благодарение на житейския и професионалния опит човек преоткрива за себе си кои са онези принципи, нагласи и модели, които се оказват важна съставка на формулата на успеха. Economy.bg попита лидери във водещи компании в България: „Кой е Вашият най-ценен бизнес съвет?“.

    Вижте какво отговори Зоя Паунова, главен изпълнителен директор на „АстраЗенека“.

    Харесвам  мисълта на Хенри Форд: „Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си!“ Насърчавам целеустремеността и разбирането, че предизвикателствата, които срещаме по пътя си, могат само да ни амбицират за по-добри резултати. Призивът ми към читателите е да са постоянни в усилията си, да вярват в себе си, да израстват като лидери, като постигат добър баланс между работата и личния живот. Един важен аспект в това развитие и израстване на бъдещите лидери, разбира се, е да влагат цялата си страст във всичко, което правят, да не позволяват грешките и трудностите да ги сломят, а напротив да ги мотивират и да ги реализират като нови възможности. Да вярват, че няма невъзможни неща! Вътрешната нагласа за успех, постоянството и целеустремеността са ключовите съставки за достигането на нови хоризонти.

    Зоя Паунова е магистър по фармация на Медицинската академия в София, със специализация „Организация и оптимизация на фармацевтичното дело“. Завършила е и бизнес образование в INSEAD, Франция, специализирала е във Великобритания, Швеция и САЩ. Има над двадесетгодишен опит във фармацевтичната индустрия. При сливането на шведската Astra и британската Zeneca през 2000 г. е назначена за изпълнителен директор на компанията за България.

    Зоя Паунова е почетен генерален консул на Кралство Швеция в България, заместник - председател е на УС нa Асоциацията на научноизследователските фармацевтични производители в България (ARPharM), и на Българския Форум на Бизнес Лидерите (BBLF), член на Обществения съвет на жените в бизнеса в България, член на експертния съвет на фондация „Заедно в час”.

    Свързани новини
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 4 часа
    Банката на Англия остави лихвите непроменени
    Намалена е прогнозата за икономически ръст за третото тримесечие
    преди 5 часа
    Plan A привлече 27 млн. долара финансиране
    С набраните средства софтуерната компания планира да удвои броя на служителите си до над 240 и да разшири присъствието си на пазара в Европа
    преди 5 часа
    Според Тегмарк технологията за AI не бива да е с отворен код
    Ученият, който стои зад писмото, призоваващо за пауза в разработването на мощни системи за AI, заяви, че писмото му е имало по-голям ефект от очаквания
    преди 6 часа
    Започнаха реални действия за строителството на Дунав мост 3
    В началото на 2024 се очаква да стане ясно дали проектът за втори мост Русе-Гюргево е одобрен за финансиране
    преди 7 часа
    България получи 80 640 дози от новата ваксина срещу COVID-19
    Прилагането им ще стартира от следващата седмица