събота, 25 март 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2001 прочитания

    Какво четат HR лидерите: Цанислав Генчев, NOTO – 360 Fraud and Compliance

    „Икигай“ не е типичната и нова концепция за позитивна психология, а един умерен и философски начин да погледнем на живота си отвътре навън, казва Цанислав
    08 февруари 2023, 12:32 a+ a- a

    Цанислав Генчев – HR Manager на NOTO – 360 Fraud and Compliance. Снимка: Личен архив

    Какво четат HR лидерите в България? Кои са книгите и авторите, от които черпят вдъхновение? Какви уроци и поуки си извличат от тях? Economy.bg попита HR професионалисти във водещи компании в България. Вижте какво отговори Цанислав Генчев – HR Manager на NOTO – 360 Fraud and Compliance.

    Вижте какво отговори Цанислав Генчев – HR Manager на NOTO – 360 Fraud and Compliance. НОТО е българска продуктова финтех компания със софутер за мониторинг на финансови транзакции с цел превенция на измами и пране на пари. В България екипът е над 50 души и продължава да расте всяка година. 

    Моята любима и последна книга, която прочетох, се нарича „Икигай“ (книгата има издание и на български език, бел.р.). На японски думата „икигай“ може да се разглежда като „живот“ и „да си заслужава“. 

    Последните години бяха особено турбулентни за личния живот на всеки от нас. Политическите и икономическите кризи, пандемията и войната все повече ни провокираха да се обърнем към собственото си Аз, да се замислим за близките си и да осъзнаем, че нищо в живота ни не е даденост.

    За мен във времената, в които живеем, е все по-трудно да запазим и дори открием автентичното си Аз, своя баланс и нещата, които ни правят истински удовлетворени и пълноценни.

    Тази година открих една от многото рецепти на японците за дълъг и щастлив живот. Отдавна бях чувал за концепцията „Икигай“, но реших да започна годината с по-задълбочен поглед и да прочета една от книгите по темата.

    Икигай е много интересна философска методология, която поставя в центъра смисъла на нашето съществуване – различен за всеки човек. Пресечната точка на икигай се намира между големи въпроси като какво обичам, в какво се чувствам много добър, за какво мога да бъда материално възнаграден, и не на последно място – от какво има нужда светът от мен?

    Един своеобразен модел, с който можем да си дадем равносметка за подходящите професия, мисия, страст и призвание в нашия живот.

    В книгата ще намерите съвети като как да трансформираме работата и свободното време в начини за растеж, с какво се хранят и как живеят дълголетниците по света, как да живеем по-добре като търсим своята същност.

    Това не е типичната и нова концепция за позитивна психология, а един умерен и философски начин да погледнем на живота си отвътре навън. Бих я препоръчал на всеки независимо в какъв етап на живота е.

     
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 17 часа
    Πpи зaмянaтa нa лeвa c eвpo заплатата ми, ако е 1500 лв., ще стане ли автоматично 1500 евро?
    От Българска народна банка обясняват след като се въведе еврото, как ще се превалутират заплатите
    преди 17 часа
    Представиха сайта за за наблюдение на цените на основни хранителни продукти
    Към момента са включени около 30 основни хранителни продукта
    преди 20 часа
    НСИ отчете спад на цените на жилищата в София
    Понижението е за последното тримесечие на 2022
    преди 21 часа
    2200 турски компании са създали над 4500 работни места у нас
    2 големи турски компании са инвестирали в Индустриален логистичен парк Бургас, а турски ИТ компании си сътрудничат с фирми в града
    преди 23 часа
    За първи път: Европа на едно ниво със САЩ по инвестиции в стартъпи в ранен етап на развитие
    Нова платформа за таланти в „дълбоките технологии“ ще насърчи новаторите да изберат да развиват бизнес в Европа, обяви Мария Габриел в САЩ