„Загадката на стая 622“ от Жоел Дикер е изборът на Ангел, който е BI Engineer & Professional Development Coordinator в софтуерната компания
Колаж: Economy.bg
Какво четат ИТ професионалистите в България? Кои са книгите и авторите, от които черпят вдъхновение? Какви уроци и поуки си извличат от тях? Economy.bg попита ИТ професионалисти във водещи компании в България. Вижте какво отговори Ангел Тодоров, BI Engineer & Professional Development Coordinator, Coherent Solutions Bulgaria.
„Загадката на стая 622“ е една истинска загадка, в която са преплетени ярки персонажи, борби за власт и една много красива любовна история. Цялата книга е изпълнена с напрежение, което струи от всяка страница. Като редуването на сезоните, книгата създава една красива атмосфера около Швейцария. А когато се стигне до частта с обратите, а те наистина са много, направо са цял водовъртеж от неочаквани неща. Освен силно заплетения криминален случай една част от романа е и съвсем лична за Жоел Дикер – автора. В личната си част Жоел Дикер често ни връща към спомените си за своя доскорошен издател, чиято смърт е посочена за причината за написването на романа.
Книгата ми хареса много и съм безкрайно впечатлен от начина, по който авторът разказва. Запомням книгата с тези два цитата:
„Освен това Скарлет започва със „С“, като самота. Самотата, която винаги е с мен и която ме кара да пиша. Струва ми се, че с Бернар* не се чувствах толкова сам. Когато Бернар си отиде, Скарлет отново ме споходи.“
*Бернар името на издателя
„Оказва се, че най-важното е не как приключва нашата история, а с какво ще запълним страниците. Подобно на романа, животът трябва да бъде приключение. А приключенията са ваканциите в живота.“