Те са около 8% от гейминг подразделението на технологичния гигант
Снимка: Microsoft
Microsoft съкращава около 1900 служители в подразделението си за игри, според вътрешна бележка на компанията, малко повече от 3 месеца, след като технологичният гигант завърши покупката на производителя на видеоигри Activision Blizzard на стойност $69 млрд.
Съкращенията на работни места представляват намаление с около 8% на гейминг работната сила на Microsoft от 22 000 души, се отбелязва в бележката, видяна от „Асошиейтед прес“. Засегнатите са работили в екипи за Activision Blizzard, както и за Xbox и ZeniMax – които също са собственост на Microsoft.
„Движейки се напред през 2024 г., ръководството на Microsoft Gaming и Activision Blizzard се ангажира да съгласува стратегия и план за изпълнение с устойчива структура на разходите, която ще поддържа целия ни разрастващ се бизнес“, пише главният изпълнителен директор на Microsoft Gaming Фил Спенсър в бележката.
Междувременно президентът на Blizzard Майк Ибара обяви, че ще напусне компанията в публикация в X/Twitter, като изглежда, че признава съкращенията: „Това е невероятно труден ден и моята енергия и подкрепа ще бъдат съсредоточени върху всички тези невероятни засегнати хора – това по никакъв начин не е отражение върху вашата невероятна работа“, написа Ибара, като по-късно добави, че времето, през което той ръководи Blizzard „е абсолютна чест.”
Microsoft приключи сделката си за $69 милиарда Activision Blizzard през октомври, близо 22 месеца след като беше обявена за първи път след преодоляване на съпротивата на антитръстовите регулатори в Обединеното кралство и Европейския съюз, припомня Quartz.
Microsoft съкрати значителен брой роли само преди една година. През януари 2023 г. Microsoft заяви, че ще съкрати 10 000 служители, а след това почти 5% от работната си сила, присъединявайки се към други технологични играчи, намаляващи разширяването от ерата на пандемията.
Последните съкращения в Microsoft следват поредица от съкращения на работни места в технологичния сектор през последните седмици – включително тези в Google, Riot Games, TikTok, eBay и Amazon. Търговията на дребно, хотелиерството, медиите и други сектори също бяха засегнати от съкращения на работни места.