понеделник, 07 октомври 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2224 прочитания

    Организаторът на ФАРА обяви имената на първите лектори в програмата на събитието

    Отворена е формата за акредитации за Фестивала
    12 август 2021, 14:25 a+ a- a

    Организаторът на ФАРА – Българска асоциация на комуникационните агенции, обяви имената на първите лектори в програмата на събитието. Александър Калчев – българинът, спечелил с екипа си над 40 награди от Cannes Lions – еквивалент на „Оскар” за рекламния бизнес, художникът Иван Мудов и Александър Варов - директор Продуктово портфолио и приходи на Нетинфо, са част от лекционния панел на ФАРА 2021 на 10 септември.

    FARA UNUSUAL 2021 ще се проведе от 8 до 11 септември, като за първи път от 2000 година насам Фестивалът ще събере в столицата професионалистите от комуникационния бранш. Двадесет и първото издание на ФАРА се завръща след година пауза под мотото Unexpect the expected. Достъпът до събитието е с акредитации, които до 20 август са на преференциални цени. 

    Само на 29 години, Александър Калчев става най-младият изпълнителен творчески директор в историята на DDB Париж, след като се присъединява към агенцията веднага след дипломирането си. През 2011 г. Александър е представен от списание Creativity в селекцията „Творците, които трябва да познавате“, а през 2014 г. e един от избраните за класа Young Guns 12 на ADC New York.

    По време на ФАРА Александър Калчев ще сподели уроците, които са го оформили като професионалист с множество отличия зад гърба си. Александър е участвал няколко пъти в журито на всички големи международни фестивали, включително Cannes Lions и D&AD, категория Film. Той уважава добрата, искрена работа, която говори сама за себе си. Темата на неговата лекция ще бъде „Няколко неща, които съм научил досега“, в която ще сподели детайли за идеите, рисковете и страха в работата на рекламистите. 

    Артистичната практика на Иван Мудов обхваща фотография, видео, пърформанс и инсталация. Работата му носи силен метафоричен заряд и поставя под въпрос мястото на съвременното изкуство в рамките на съществуващите системи на власт, социално-политическите и икономически условия. Иван Мудов има повече от 250 групови и самостоятелни изложби в цял свят. Работата му е представяна в Moderna Museet (Стокхолм), Cabaret Voltaire (Цюрих), Kunstverein Braunschweig (Брауншвиг), Manifesta 4 (Франкфурт), 52-то Венецианско биенале, 1-то Московско биенале и Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig - MUMOK (Виена).

    Александър Варов, директор Продуктово портфолио и приходи на Нетинфо, е водещ експерт с над 20-годишен опит в изграждането на дигитални продукти и дигитален маркетинг и с ключова роля в развитието на дигиталните медии и реклама в страната.  

     
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 7 часа
    САЩ отпуска $100 млн. за иновации при полупроводниците
    Те ще са насочени към университети, национални лаборатории и частния сектор
    преди 7 часа
    5 ИКТ организации предлагат промяна в приема в математическите и професионалните гимназии
    Без силно математическо образование, ИТ индустрията рискува да загуби конкурентното си предимство, предупреждават те
    преди 8 часа
    Световната банка: България е сред водещите места за правене на бизнес
    Докладът Business Ready обхваща само 50 страни, като не са включени развити икономики като САЩ, Германия, Франция или Япония
    преди 9 часа
    Проф. Зико Колтер с безплатна лекция в Софийския университет
    Той е член на борда на OpenAI и е в България по покана на INSAIT
    преди 10 часа
    България изпада от групата на най-свободните икономики в света
    От 20-то страната ни се срина до 43-то място по икономическа свобода, алармират от ИПИ
    преди 11 часа
    Сър Греъм Уотсън се присъединява към преподавателския състав на ВУЗФ
    Английският икономист ще предава своя богат опит от реалния политически и академичен живот на студентите