неделя, 09 февруари 2025   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    6597 прочитания

    Уолтопия инвестира в научноизследователски и развоен център

    Инвестицията е в размер на 4 млн. лв. и ще се реализира в рамките на София тех парк
    01 април 2014, 15:23 a+ a- a

    София Тех Парк АД и Уолтопия ООД подписаха договор за учредяване право на строеж за изграждането на Административна сграда с обществени функции (Колайдър Активити Център), върху терена на Научно-технологичния парк.

    По-рано Уолтопия получи сертификат за инвеститор клас А в областта на високите технологии и иновациите, за изграждането на научноизследователски и развоен център – част от Колайдър Активити център в рамките на Научно-технологичния парк.

    Сертификата връчи заместник-министърът на икономиката и енергетиката Красин Димитров. За изграждането на R&D центъра са предвидени 4 млн. лв. от инвестицията, чийто общ размер е 15 млн. лв. Очаква се съвместният проект да разкрие около 100 нови работни места.

    Целта на R&D центъра е да създаде ново звено за приложни научно-изследователски дейности, които да бъдат в подкрепа на бизнеса на Уолтопия - архитектурни и инженерни дейности, технически изпитвания на продуктите, тестова катерачна зала за анализи. Така компанията ще доразвива специфични технологии в производството на катерачни стени и по този начин ще затвърди позициите си на международен пазарен лидер на иновативни продукти.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 2 дни
    Старозагорска област е 9-та по работещи ИКТ фирми в България
    437 ИКТ компании работят в областта, по данни на CBN
    преди 2 дни
    Офис пазарът у нас през 2025: Умерена активност при търсенето и предлагането
    Делът на гъвкавите офис площи в София продължава да нараства, сочи доклад на Cushman&Wakefield Forton
    преди 2 дни
    ЕК дава близо 29 млн. евро за зарядни станции в България и още 4 страни
    Брюксел ще подкрепи общо 39 проекта за транспортна инфраструктура
    преди 2 дни
    Банката на Англия намали лихвените проценти
    Както и прогнозата за икономически ръст на Великобритания
    преди 2 дни
    Lidl ще открие още поне 8 магазина през 2025
    Веригата ще открие над 200 нови работни места
    преди 2 дни
    САЩ обмислят забрана на DeepSeek
    Подобна забрана бе приета в Австралия