събота, 27 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1529 прочитания

    Над 200 000 ученици в страната използват G Suite

    Облачната платформа е внедрена в 500 училища в страната
    06 ноември 2020, 15:19 a+ a- a

    Над 200 000 ученици и учители от 500 училища в България вече използват образователната облачна платформа G Suite. Тя е безплатна, изцяло локализирана на български език и лесно съвместима с всякакви устройства и други системи, което допълнително улеснява работата с нея. Към момента се използва от повече от 80 милиона потребители по целия свят, сред които ученици, учители и родители. Отчасти това се дължи на факта, че тя е изключително достъпна и лесна за употреба, но в същото време предоставя огромен брой полезни инструменти за подобряване на учебния процес.

    Платформата е официално разпозната от Министерство на образованието и науката (МОН) и отговаря на всички изисквания на образователната ни система. Тя беше официално представена до всички образователни организации в страната по време на извънредната ситуация заради Covid-19. Училищата, които вече са започнали да я използват, са осъществили много по-лесно дигитализацията на образователния процес през последните месеци, споделят от Центъра за творческо обучение, който е официален партньор на Google Cloud със специализация „Образование“ за България.

    Google G Suite за образованието обединява множество учебни приложения и функционалности като онлайн уроци, споделяне на файлове, управление на виртуална класна стая, Google Classroom, Jamboard и други. Тя осигурява и неограничено пространство за съхранение на учебни материали в „облака“. Основната цел на платформата е да предостави сигурен достъп до цялата училищна информация навсякъде и по всяко време.

    „G Suite може да помогне на българските училища да преминат по-лесно към електронно образование както в класната стая, така и от разстояние. Само преди броени месеци всички станахме свидетели как на образователната ни система се наложи да се дигитализира буквално за дни и с подръчни средства. С тази безплатна платформа училищата правят крачка напред към дигиталната си трансформация и се присъединяват към милионите използващи я по цял свят всеки ден. Също така ще могат по-лесно да направят прехода към обучение от разстояние, ако има нужда. Тя повишава изцяло ефективността и гъвкавостта на образователния процес навсякъде“, обясни Станислав Христов, експерт Бизнес развитие със специализация G Suite от Центъра за творческо обучение.

    Използването на Google G suite позволява безплатна работа със световно доказани ресурси и технологии, достъпни за всички учители и ученици, като:
    • Google Expeditions - експедиции с качествено съдържание с виртуална и добавена реалност; 
    • Google Jamboard - инструмент за „интерактивна бяла дъска в облака“;
    • Google Класна стая - цялостна платформа за организация на учебна дейност, с домашни работи, тестове, оценки, съвместима всички водещи мобилни и настолни операционни системи.

     
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 1 ден
    ОИСР: 15-годишните у нас с по-ниски очаквания за завършване на висше от връстниците си по света
    Социално-емоционалните умения са решаващи за академичния успех, професионалната реализация и качеството на живот на младежите, сочи проучване на ОИСР
    преди 1 ден
    Метрото ще се разшири с 2 станции в "Люлин"
    Прогнозната цена е 147 млн. лева, ще се търси финансиране и от ЕС
    преди 1 ден
    За първи път: Пускат 7 двуетажни влака у нас
    Полска фирма ще достави на България влаковете за над 300 милиона лева
    преди 1 ден
    Българските иновативни училища влизат в мрежата на ОИСР
    Създателят на изследването PISA е у нас, за да представи резултатите от социално-емоционалните умения на учениците по света
    преди 1 ден
    Делойт Централна Европа откри нов хъб в София
    Екипът в София в момента се състои от 50 професионалисти, амбицията е да се увеличи до 500 през следващите няколко години