понеделник, 10 февруари 2025   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2920 прочитания

    4 български компании сред най-бързоразвиващите се в Европа

    В седмото издание не FT1000 влязоха euShipments.com, Amco, Pontica Solutions и Storepool
    07 март 2023, 16:21 a+ a- a

    Снимка: Economy.bg

    Русенското логистично дружество euShipments.com получи престижно международно признание от една от най-старите и известни икономически медии в света - Financial Times. Изданието публикува новата си годишна класация FT1000 за 2023 г., включваща 1000-те най-бързоразвиващи се европейски компании. Още с първото си участие в класацията българската компания за цялостни фулфилмънт решения зае завидно високото 314-то място. Тя е и на водещата позиция сред четирите български фирми, представени в списъка.

    Останалите български компании са:
    - Amco-Bulgaria на 371 позиция (търговия на дребно); 
    - Pontica Solutions, 715 (професионални, научни и технически услуги);
    - Storepool, 742 (IT и сфотуер).

    Припомняме, че русенското дружество откри официално преди около година в Унгария първия собствен фулфилмънт склад в чужбина, който му позволява да доставя пратки още по-конкурентно до Унгария, Словакия, Словения, Чехия, Полша, А встрия, Италия и Хърватия. Възползвайки се от бързото развитие на електронната търговия в България през последните няколко години, euShipments.com се разраства изключително динамично и на свой ред подпомага родните онлайн търговци, като прави още по-достъпни за тях пазарите в Централна и Западна Европа.

    Методология на оценяването
    FT1000 предоставя експертен поглед върху най-бързо развиващите се компании в Европа и е важен индикатор за бизнес потенциала на компаниите-участници. Списъкът също така е изключително надежден източник на информация за инвеститори, предприемачи и други заинтересовани страни, които искат да идентифицират обещаващи компании със силен потенциал за растеж.

    За да отговарят на условията за кандидатстване, компаниите трябва да са независими и със седалище в една от 31-те европейски държави. Те също трябва да са имали минимален приход от €100 000 през 2018 г. и минимален приход от €1,5 млн. през 2021 година. euShipments надминава тези стойности през изминалите години, като този тренд на растеж се отразява и в броя нови клиенти, обработени пратки, нови логистични решения и дестинации, както и в нарастването на екипа на компанията.

    Каква е тежестта на това признание?
    Включването във FT1000 е значителен успех за всяка компания, тъй като демонстрира, че бизнесът не само е постигнал бърз растеж, но го е правил последователно за период от три години. Класирането на еuShipments на 314-то място в FT1000 за 2023 г. е свидетелство за силното представяне и ангажираността на компанията да предоставя висококачествени решения на своите настоящи и бъдещи клиенти.

    За екипа на дружеството най-важен аспект от класирането е, че това постижение мотивира към стремеж за постигане на още по-големи успехи в бъдеще. Това е напомняне, че euShipments има потенциала да бъде една от най-добрите логистични компании в Европа и е поела задачата да реализира този потенциал чрез упорита работа, иновации и отдаденост към своите клиенти.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    07 февруари 2025, 14:34
    Старозагорска област е 9-та по работещи ИКТ фирми в България
    437 ИКТ компании работят в областта, по данни на CBN
    07 февруари 2025, 11:39
    Офис пазарът у нас през 2025: Умерена активност при търсенето и предлагането
    Делът на гъвкавите офис площи в София продължава да нараства, сочи доклад на Cushman&Wakefield Forton
    07 февруари 2025, 10:21
    ЕК дава близо 29 млн. евро за зарядни станции в България и още 4 страни
    Брюксел ще подкрепи общо 39 проекта за транспортна инфраструктура
    07 февруари 2025, 09:38
    Банката на Англия намали лихвените проценти
    Както и прогнозата за икономически ръст на Великобритания
    07 февруари 2025, 09:05
    Lidl ще открие още поне 8 магазина през 2025
    Веригата ще открие над 200 нови работни места
    07 февруари 2025, 08:49
    САЩ обмислят забрана на DeepSeek
    Подобна забрана бе приета в Австралия