Дружеството управлява активи за над 5.6 млрд. лв.
ПОК „Доверие” за трета поредна година увеличава всички пожизнени и разсрочени пенсионни плащания на своите клиенти, съобщават от дружеството. Увеличението е с процент по-високо от годишната инфлация, измерена през хармонизираните индекси на потребителските цени по данни от НСИ от края на февруари 2024 г.
Размерът на актуализацията за периода от 1 април 2023 г. до 31-ви март 2024 г. за Фонда за изплащане на пожизнени пенсии „Доверие“ (ФИПП) е 7,76%, а за Фонда за разсрочени плащания „Доверие“ е 11,67%. Увеличението влиза в сила от 1 април, а изплащането, както и досега, ще се извършва между 10-о и 15-о число на месеца. Така общото увеличение на отпуснатите първи пожизнени пенсии от ФИПП „Доверие“ от месец октомври 2021 до момента достига до 28,63%.
ПОК „Доверие“ е предпочитан избор за 1 млн. и 250 хил. души и управлява нетни активи за над 5,6 млрд. лв. Компанията е част от „Виена Иншурънс Груп“, водещ застраховател в Централна и Източна Европа, с повече от 32 млн. клиенти.