понеделник, 25 септември 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1364 прочитания

    Американският Сенат прие Закона за ограничаване на дълга

    Предстои президентът Байдън да подпише документа, за да влезе в сила
    02 юни 2023, 10:22 a+ a- a

    Снимка: Economy.bg

    Сенатът на САЩ прие законопроекта за ограничаване на дълга с 63-36 гласа в четвъртък (1 юни) вечерта, предотвратявайки фалит на САЩ. Законодателството, което беше прието от Камарата в сряда (31 май), ще бъде изпратено на президента Джо Байдън, за да бъде подписано като закон. Байдън планира да направи обръщение към нацията в петък (2 юни).

    Законодателите бързаха да приемат законодателството преди 5 юни, датата, на която Министерството на финансите каза, че вече няма да може да изплаща всички задължения на нацията изцяло и навреме.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    21 септември 2023, 16:19
    Банката на Англия остави лихвите непроменени
    Намалена е прогнозата за икономически ръст за третото тримесечие
    21 септември 2023, 15:37
    Plan A привлече 27 млн. долара финансиране
    С набраните средства софтуерната компания планира да удвои броя на служителите си до над 240 и да разшири присъствието си на пазара в Европа
    21 септември 2023, 15:30
    Според Тегмарк технологията за AI не бива да е с отворен код
    Ученият, който стои зад писмото, призоваващо за пауза в разработването на мощни системи за AI, заяви, че писмото му е имало по-голям ефект от очаквания
    21 септември 2023, 14:51
    Започнаха реални действия за строителството на Дунав мост 3
    В началото на 2024 се очаква да стане ясно дали проектът за втори мост Русе-Гюргево е одобрен за финансиране
    21 септември 2023, 13:54
    България получи 80 640 дози от новата ваксина срещу COVID-19
    Прилагането им ще стартира от следващата седмица