сряда, 24 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1325 прочитания

    Twitter пуска бутон за корекция

    Очаква се той да бъде достъпен за потребителите по-късно този месец
    02 септември 2022, 10:25 a+ a- a

    Снимка: Economy.bg

    Twitter съобщи, че работи върху това да позволи на потребителите да редактират своите туитове, което според компанията е една от най-търсените функции до момента. Социалната медийна компания каза в публикация в блог, че тества вътрешно функцията „Редактиране на туит“ с планове да я пусне по-късно този месец за абонатите на своята услуга Twitter Blue.

    От стартирането на Twitter през 2006 г. социалната медия е против бутон за редактиране, аргументирайки се в полза на честността на нередактиран туит въпреки исканията на потребителите.

    Бутонът за редактиране беше една от функциите, които милиардерът Илон Мъск, който в момента се опитва да се оттегли от сделката за придобиване на Twitter на стойноост $44 млрд., искапе да проката през април, когато стана акционер в социалната платформа.

    Мъск беше провел анкета в Twitter, която получи над 4,4 милиона гласа и показа, че почти три четвърти от анкетираните искат бутон за редактиране.

    „Надяваме се, че с наличието на Edit Tweet, туитването ще е по-достъпно и по-малко стресиращо“, се казва в изявление на Twitter. „Трябва да можете да участвате в разговора по начин, който има смисъл за вас“.

    Но има определени ограничения с бутона за редактиране, за да се предотврати злоупотребата с него на разпространяващите дезинформация.

    Функцията за редактиране ще даде на потребителите 30 минути да направят промени, като коригиране на правописни грешки или добавяне на хаштагове след първото публикуване на туит. За да стане ясно, че даден туит е бил променен, той ще бъде отбелязан и ще се появи с икона и времево клеймо. Потребителите могат да търсят предишни версии на туита, като докоснат етикета.

    Twitter каза, че тества функцията за редактиране с малка група потребители, за да може да идентифицира и разреши потенциални проблеми. „Това включва как хората могат да злоупотребят с функцията“, обясниха от компанията. „Никога не можеш да бъдеш твърде внимателен“.

    От Twitter поясниха, че ограничението във времето и историята на версиите играят важна роля. „Те помагат за защитата на целостта на разговора и създават публично достъпен запис на казаното“.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 4 часа
    България е 1-ва в Европа по брой заети жени в технологичния сектор
    36% са момичетата в училищата с професионални направления „Компютърни науки“, „Приложна информатика“ или в профил „Софтуерни и хардуерни науки“
    преди 4 часа
    IWG добави 867 нови локации в световен мащаб през 2023 г.
    Тенденцията бизнесът да се насочва към хибридни работни решения набира скорост, като IWG договаря почти двойно повече локации в сравнение с 2022 г.
    преди 5 часа
    ЕП прие директивата относно работата през платформа
    За първи път се въвежда регулация за използването на алгоритми на работното място
    преди 5 часа
    ЕС с нови правила за големите фирми
    Дружествата ще трябва да следят дали стоките им не идват от места с използване на детски труд и замърсяващи природата
    преди 7 часа
    преди 10 часа