четвъртък, 18 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1349 прочитания

    Тези 5 технологични тенденции може да променят живота ни през следващите години

    Вижте кои са те според Матиас Лоренц, А1 Австрия
    12 май 2022, 15:39 a+ a- a

    Изграждането на телекомуникационна инфраструктура изисква значителни инвестиции от страна на индустрията, но без тях дигитализацията не би била възможна, заяви Матиас Лоренц пред министрите на електронното управление Божидар Божанов и на иновациите и растежа Даниел Лорер, български и международни представители от технологичната индустрия. Старшият директор „Маркетинг“ и член на Лидерския екип на А1 Австрия участва в 12-та конференция Digitalk, на която А1 е технологичен партньор.

    Матиас Лоренц, който отговаря за развитието на новите продукти и пазарни стратегии на А1 Австрия, сподели, че всеки жител на Австрия е използвал средно около 1000 GB, което се равнява на приблизително 280 хиляди часа гласова телефония на човек от населението. Той посочи, че от 2004 досега потреблението на данни в мрежата в Австрия се е увеличило 760 пъти, до приблизително 5 хиляди петабайта или средно по 1000 GB на всеки от гражданите на Австрия. Очакванията са обемът от данни да продължи да нараства значително и до 2030 година да достигне нива между 65 000 и 80 000 петабайта, като инвестициите, които е необходимо телекомуникационната индустрия да направи, са между 10-12 милиарда евро.

    Матиас Лоренц заяви пред участниците в конференцията, че технологиите са тези, които позволяват силния тласък за повишаване на динамиката, надеждността и ефективността на бизнеса и обществото. Пред участниците в конференцията той коментира още, че развитието на технологиите и нарастването на потреблението на данни води до 5 хипотези за най-вероятните предстоящи промени през следващите няколко години. На първо място той посочи алгоритмизацията на обществото, която ще допринесе компютрите да поемат ежедневните решения на оперативно ниво. Той прогнозира значително разширяване на обхвата на „Интернет на нещата“, както и сериозно развитие на гласовото разпознаване, което се очаква да измести клавиатурите като средство за взаимодействие между човека и компютъра. Матиас Лоренц прогнозира също разгръщане на потенциала на изкуствения интелект (AI) и създаването и разпространението на нови, децентрализирани мрежи. Не на последно място той отбеляза и потенциала на разширената реалност (Augmented reality), при която физическите и дигиталните взаимодействия ще се комбинират.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 6 часа
    Китайската икономика с по-висок от очакваното ръст
    Подпомогната от промишленото производство
    преди 6 часа
    България и Италия имат потенциал за разширяване на икономическите връзки и увеличаване на стокообмена и инвестициите
    Президентът на Италианската република Серджо Матарела е на официално посещение в България по покана на българския държавен глава
    преди 6 часа
    преди 22 часа
    Петя Димитрова, АББ: Няма основания да се очаква, че лихвите ще се повишат с въвеждането на еврото
    Между 300 и 400 млн. лв. се очаква да изразходват банките у нас за въвеждането на еврото
    преди 23 часа
    В София ще се проведат първите в България конференция и хакатон, посветени на Ethereum
    ETHSofia ще се състои между 17 и 19 октомври в Иновационен форум „Джон Атанасов“
    преди 23 часа
    ОББ: Очакваме по-висок икономически растеж през тази година в сравнение с 2023
    Пазарът на труда се характеризира с ограничено предлагане на квалифициран персонал и относително високо търсене, което се отразява във висок ръст на средната работна заплата