Дан Патрашку, технически директор на Amdaris, an Insight company и създател на YouTube канала Codewrinkles, ще посети България през април
Дан Патрашку, технически директор на Amdaris, an Insight company, който стои зад популярния YouTube канал Codewrinkles, ще посети България през април. По този повод Amdaris организира няколко събития.
В София на 9 април Дан заедно с технологичния директор за България Бюлент Караахмед ще изнесат презентация с провокативното име „Microservices are Evil“. Те ще представят тъмната страна на микросървисите: начините, по които могат да предизвикат хаос в екипите, инфраструктурата и успеха на проектите. Събитието е подходящо за програмисти с богат опит, ще се проведе на английски език и ще започне в 18:30 в офиса на Amdaris в София (ул. „Георги Бенковски“ 11). То е напълно безплатно, но изисква регистрация, тъй като местата са ограничени.
Дан има дългогодишен опит в програмирането, като над 8 години ръководи проекти за разработване на решения с различни размери и архитектури: от стандартни монолитни до комлексни, базирани на микроуслуги. Освен това посвещава огромна част от времето си в споделяне на знания и опит: провеждал е над 200 обучения за програмисти и развива изключително популярния YouTube канал CodeWrinkles.
На 10 април пловдивчани ще могат да се срещнат с Дан от 18:30 в клуб Fargo, ул. „Гладстон“ 1. Дискусията ще бъде на тема “Cutting Software into Slices” и ще представи недостатъците на многослойната архитектура и преминаването към vertical slice подхода. Дан ще обсъди в детайли предимствата и потенциалните проблеми при прилагането му. Това събитие също е безплатно, ще се проведе на английски език и е подходящо за опитни програмисти. Изисква се регистрация поради ограничен капацитет на мястото.
Студенти от Пловдивски и Софийски университет също ще имат възможността да се запознаят лично с Патрашку.
Той ще даде ценни насоки на младите технологични таланти какви качества да развиват, за да се превърнат не просто в програмисти, а в звездни софтуерни инженери.
Освен това ще провокира вдъхновяваща дискусия защо процесът по програмиране е не просто работа, а изкуство. Лекцията в Пловдивския университет ще се проведе от 10:00 часа на 10 април, а тази в Софийския университет от 18:00 часа на 12 април в зала 325 на ФМИ.