четвъртък, 30 ноември 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1752 прочитания

    Visteon разширява глобалната си програма RISE за следващото поколение български инженерни таланти

    Компанията дава възможност на още 40 местни студенти да се развиват в сферата на автомобилния софтуер и механика
    20 април 2023, 14:59 a+ a- a

    Снимка: Visteon

    Visteon обяви, че стартира второто издание на глобалната си програма RISE за начинаещи в областта на софтуера. След успешното начало през 2023 година компанията разширява обхвата на програмата в България, като този път дава възможност на нови 40 местни студенти в сферата на автомобилния софтуер и механика да се развиват на световно ниво. 

    Начинаещи и в двете сфери ще имат възможност да станат постоянна част от съответните инженеринг екипи в София още от старта на програмата през лятото. 

    Основният фокус на програмата остава софтуерната разработка, като компанията надгражда второто издание с автомобилна механика като допълнителна дисциплина. Студентите с интерес към тази област ще имат възможност да работят по създаването на механичен дизайн и архитектура за бъдещи технологични решения, които в момента се разработват от инженеринговия център на компанията в София.

    Структурата на програмата остава непроменена. В първата година и половина студентите ще преминат през три етапа на развитие с различна продължителност и фокус върху софтуерна или механична разработка. Модулите включват едномесечно въведение в света на Visteon, автомобилния софтуер и механика, и работата в глобална технологична компания. Следват два етапа, съсредоточени върху реални проекти и различните роли по тяхната реализация. 

    Във всеки един от етапите на програмата младите таланти ще имат възможността да се учат и да работят с най-добрите инженери във Visteon на местно и глобално ниво. Заедно с тях ще разработват най-новите технологични проекти за автомобилите на бъдещето в световен мащаб.  

    Програмата RISE предвижда месечно възнаграждение за всеки участник, като компанията ще актуализира инвестицията си на регулярни периоди в зависимост от представянето в рамките на инициативата.

    Второто издание на RISE има две стартови дати, съобразени с възможността на студентите – 3 юли и 21 август 2023. Желаещите да бъдат част от програмата могат да прочетат повече за изискванията и да кандидатстват до края на юни тук.

    С началото на второто издание общият брой RISE-ъри, които работят по автомобилите на бъдещето в технологичния център на Visteon в София, ще бъде близо 70. Първите 30 таланти, които започнаха своето развитие в света на аутомотив технологиите през лятото на 2022 година, вече имат активна роля в разработването на софтуерните продукти на компанията в сферата на технологиите за електромобили, инфотейнмънт, дисплеи и др. 

    Visteon България е водещ технологичен център на компанията за цяла Европа. Над 700 инженери управляват цялостния продуктов цикъл, като на местно ниво се проектират, разработват и тестват над 250 глобални и регионални високотехнологични проекти, които подпомагат трансформацията в съвременните автомобили по отношение на дигитализация и електромобилност. 

    Местният екип работи по международни проекти за глобални клиенти от автомобилната индустрия вече над 20 години. Голяма част от инженерите предават знанията и опита си освен на новите попълнения в екипа, така и на следващите поколения таланти чрез редица допълнителни местни вътрешни Visteon академии, специализираните университети и професионални гимназии в България. Така на местно ниво Visteon изгражда и диктува високото ниво на експертиза в автомобилната електроника вече две десетилетия. 

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 34 минути
    Законът за насърчаване на електромобилността ще бъде обявен за обществено обсъждане до края на годината
    Една от основните му цели е до 2026 г. у нас да има поне 30 000 електромобила и поне 10 000 зарядни точки
    преди 1 час
    Българската Телелинк Инфра Сървисис ще участва в изграждането на широколентов достъп във Великобритания
    Компанията е част от „Проекта Гигабит“, който има за цел да достигне 85% интернет покритие в отдалечените райони на страната до края на 2025 г.
    преди 2 часа
    България се присъедини към Декларацията за тройно увеличаване дела на ядрената енергия
    Тя е в съответствие с енергийната политика България и действията на правителството за изграждане на блок 7 и 8 на АЕЦ „Козлодуй“
    преди 18 часа
    От 1 декември: Без стари коли в центъра на София
    Нискоемисионната зона ще е валидна до 29 февруари 2024
    преди 19 часа
    80% от страната ще има 5G свързаност до края на 2025
    Всички 265 общини ще бъдат свързани с високоскоростни връзки в единна мрежа на държавната администрация