събота, 23 септември 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2347 прочитания

    Кои са новите дестинации, до които можем да летим изгодно това лято?

    От началото на юни ще можем да летим до няколко от най-привлекателните гръцки острова
    21 май 2021, 13:19 a+ a- a

    Полетите по маршрута от София до Санторини стартират на 11 юни и ще се изпълняват 2 пъти седмично

    Кои са новите дестинации, до които можем да летим от България като част от лятното разписание на авиокомпаниите, какви са цените и кога стартират полетите? Възможностите обобщават експертите от туристическа агенция eSky.

    От началото на юни ще можем да летим до няколко от най-привлекателните гръцки острова. Полетите по маршрута от София до Санторини стартират на 11 юни и ще се изпълняват 2 пъти седмично – в понеделник и петък, като от София излитат следобяд, а тези от Санторини са вечерни. Новите полети до Санторини са на цени от 90 евро за двупосочен билет.

    Говорейки за Гърция, ще можем да летим от София и до Хания (Крит) и Корфу. Полетите стартират на 13 юни и ще се изпълняват два пъти седмично – в сряда и неделя, а цените на самолетните билети започват от 30 евро за Хания и от 55 евро за Корфу в двете посоки.

    От 13 юни ще можем да летим до една от най-желаните летни дестинации на Югоизточна Европа. Полетите от София до приказният Закинтос ще се изпълняват 2 пъти седмично – в четвъртък и неделя. Цените на двупосочен самолетен билет стартират от 65 евро.

    От началото на юли друга авикомпания пуска 4 нови маршрута от София до Бари (Италия), Болоня (Италия), Катания (Италия), Будапеща (Унгария). До Катания полетите стартират на 1 юли и ще се изпъляват всеки четвъртък и неделя. Цените на самолетните билети започват от 50 евро в двете посоки. Полетите до Бари стартират на 2 юли и ще се изпълняват 5 пъти седмично – в понеделник, сряда, петък, събота и неделя, а цените на двупосочен самолетен билет започват от 50 евро. До Болоня ще можем да летим от 2 юли, а полетите ще се изпълняват 3 пъти в седмицата – във вторник, четвъртък и събота. Цените на самолетните билети започват от 35 евро в двете посоки.

    От eSky изброяват още няколко дестинации, до които към момента е изгодно да се пътува.

    Първата от тях е Венеция. Един от най-уникалните градове в Италия, Венеция, съставен от 100 малки острова, е изпълнен с ренесансова и готическа архитектура, световно известни музеи и 141 невероятни църкви. Вероятно няма човек, който да не е искал поне веднъж да отиде там. Сега двупосочен самолетен билет стартира от 16 евро.

    През юни можем да се разходим до Пафос в Кипър срещу билет от 30 евро в двете посоки. Времето е изключително подходящо за плажуване, практикуване на водни спортове или просто пиене на коктейли в близкото плажно заведение. 

    Барселона е друга изгодна дестинация. Възхитителният испански град пленява със своята силна индивидуалност и красота. Един от най-посещаваните в Европа както от туристи, така и от пътуващи по работа. Сега двупосочен самолетен билет стартира от 20 евро.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 2 дни
    Банката на Англия остави лихвите непроменени
    Намалена е прогнозата за икономически ръст за третото тримесечие
    преди 2 дни
    Plan A привлече 27 млн. долара финансиране
    С набраните средства софтуерната компания планира да удвои броя на служителите си до над 240 и да разшири присъствието си на пазара в Европа
    преди 2 дни
    Според Тегмарк технологията за AI не бива да е с отворен код
    Ученият, който стои зад писмото, призоваващо за пауза в разработването на мощни системи за AI, заяви, че писмото му е имало по-голям ефект от очаквания
    преди 2 дни
    Започнаха реални действия за строителството на Дунав мост 3
    В началото на 2024 се очаква да стане ясно дали проектът за втори мост Русе-Гюргево е одобрен за финансиране
    преди 2 дни
    България получи 80 640 дози от новата ваксина срещу COVID-19
    Прилагането им ще стартира от следващата седмица