понеделник, 04 декември 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    27431 прочитания

    Любимият въпрос на интервю за работа на Петя Кафеджиева, SBTech

    Какъв въпрос обича да задава тя на кандидатите и какво цели с него?
    10 март 2016, 13:47 a+ a- a

    Повечето HR мениджъри имат любим въпрос, който обичат да задават по време на интервю за работа и с който целят да научат нещо повече за кандидата извън обичайните и клиширани въпроси. Economy.bg попита HR професионалисти във водещи компании в България: „Кой е любимият Ви въпрос, който задавате на интервю за работа, и защо?“.

    Вижте какъв въпрос обича да задава Петя Кафеджиева, HR мениджър в SBTech, и какво цели с него:   

    „Любимият ми въпрос е: „За какво не Ви попитахме, а Вие много държахте да ни разкажете?“

    Този въпрос цели да провокира въображението у кандидата да се представи в най-добра светлина, без да бъде лимитиран от отговори на конкретно поставени въпроси, т.е. целим да проверим умението му „да продаде“ своята кандидатура успешно.

    За нас е изключително важно да наемаме мислещи, креативни и като цяло хора „с характер“, хора, които във всеки един момент могат да защитят идеите си и умеят да се аргументират по най-правилния начин, било то пред друг колега, или мениджър, без да влизат в конфликти. За нас е ключово и още по време на самото интервю да разграничим кандидатите с потенциал и посредствените такива, защото вторите нямат място в компанията. 

    Как протича интервю за работа в SBTech вижте тук.

    Видео за компанията като работодател вижте в профила на SBTech в Jobs.bg тук.

    Свързани новини
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 6 часа
    JYSK отвори 5 нови магазина в България през 2023, планира още толкова догодина
    Броят на клиентите у нас се е увеличил с близо 18%
    преди 7 часа
    Стартират промените в НВО
    Те ще са поетапни, ще включват повече практически задачи, като изцяло новият формат ще бъде въведен през учебната 2025/2026
    преди 7 часа
    „Ел Би Булгарикум“ и „Мейджи“ ще създадат развоен център
    В Токио икономическият министър участва в официалното отбелязане на 50 години от първата продажба на българско кисело мляко в Япония
    преди 12 часа
    Основният лихвен процент у нас вече е 3.8%
    Това е 13-то поредно повишение
    преди 12 часа
    Очакват по-нисък от планирания бюджетен дефицит
    През ноември приходите изпревариха разходите и бюджетният дефицит падна до 0,6% от БВП
    преди 12 часа
    България подкрепи в Дубай утрояване на дела на ядрената енергетика до 2050
    Заедно с още 21 страни, сред които САЩ, Канада, Франция, ОАЕ, подкрепихме декларация на събитие в рамките на СОР-28